Boyasız Göçük Düzeltme

Pilot Garage Antalya’da Boyasız göçük düzeltme, küçük çaplı hasarların çeşitli ekipmanların yardımı ile düzeltilmesi için yapılan işlemlerdir. Bu işlemin yapılmasında çeşitli teknikler kullanılır. Masaj yöntemi adı verilen uygulamada kullanılan çeşitli çubuklar aracılığı ile aracın deformasyonu dışarıya doğru itilerek ortadan kaldırılır. Boyasız göçük düzeltme seti yardımı ile araç daha fazla hasar almadan tamir edilir. Boyasız göçük düzeltme işlemi esnasında aracın daha fazla zarar almaması adına özel gereçlere gerek duyulabilir.

Boyasız göçük düzeltmede en çok kullanılan malzemelerden biri de uzun çubuklardır. Uzun çubuklar yardımıyla göçüğün düzeltilmesi için çalışılır. Böylece göcük düzeltikten sonra, deforme olan alan eski haline getirilir.Boyasız göçük düzeltme işlemlerini yaparken aracının tümünün boyanması gibi bir zorunluluk yoktur. Boyasız göçük düzeltmeleri sayesinde sorun kısa sürede çözülebilir. Boyasız göçük düzeltmeden sonra en az 2 saat kadar beklenir, sonrasında pasta sürülerek işlem tamamlanır.

Aracınız tampon, kapı, kaput, çamurluk, tavan bagaj gibi alanlarında oluşan vurulmaları, taş darbelerini, kaza ezikliklerini, Boyasız Göçük Düzeltme işlemi ile aracınızın boyası bozulmadan, iz bırakmadan ve aracınızın orijinalliğine zarar vermeden garantili olarak onarıyoruz. ikinci el satışında değer kaybına uğramaz.Büyük boyuttaki göçüklerde (araç çarpma ve sürtmeleri, kaza darbe göçüğü gibi) saçın aşırı deforme olmadığı durumlarda da aracınız onarılabilir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı % 85-90 mertebesindedir.

Birçok sürücünün ufak çaplı hasarlarda tercih ettiği yöntemlerden biri olan boyasız göçük düzeltme işlemi, boyasız göçük düzeltme seti ile kısa sürede yapılır ve araç sahiplerine birçok avantaj sağlar. Boyasız göçük düzeltmenin maliyeti, aracın değerini kaybetmesi durumunda yaşanan hasarla karşılaştırıldığında pek bir şey tutmayacaktır. Çünkü; çoğunlukla sıfır km ve orijinal araçlarda kullanılan bu sistem, aracın orijinalliğine zarar vermeyecek, araç değerinden hiçbir şey kaybetmeyecektir.